Únor 2015

Fotosoutěž, aneb pokus o rozjetí blogu

24. února 2015 v 17:05 | Starli |  Ostatní
Ahojte!
Po dlouhé době se zase ozývám. Vím, vím.. slíbila jsem větší aktivitu, článek s OCčky a challenge. Na vše přijde řada, nebojte. Jen se mi zastesklo po pořádání fotosoutěží, se kterými mám na minulém blogu letité zkušenosti. Nevím, jestli se tu někdo o focení zajímá, nebo zda se někdo s pojmem fotosoutěž někdy setkal, či se nějaké účastnil. I tak si myslím, že rozšířit si obzory není špatné a všemi deseti podporuji zkoušení nových věcí, tak "why not"?

Nejprve bych asi měla vysvětlit pojem fotosoutěž. Myslím, že všem je jasné, že to má co do dočinění s fotografování. Abych to tedy upřesnila- já zadám téma a vy mi pošlete svoji fotografii dané věci tak, aby to vypadalo co nejlépe. Když po vás tedy budu chít fotografii nějakého psa, nebudu se ohlížet jen na předmět, ale také na okolí, světlo.. a podobné věcičky. Abych to tedy zjednodušila, nejdůležitější je zde kreativita a celkové působení fotografie. Proč fotit pejska jak obyčejně stojí, když může k fotoaparátu třeba běžet? A co psí oko, to nestačí? :)

Moje fotosoutěž bude mít tři kola, tzn. tři témata.
První téma bude volné, můžete vyfotit cokoli, o co máte zájem. Fotografie tedy může vypadat takto:

Druhým tématem bude obloha, tedy vše, co se nachází na nebi při pohledu nahoru:

A posledním tématem jsou zvířata, tedy vše, co se hýbe.

Pravidla jsou pouze dvě- NEKOPÍRUJTE A NENADÁVEJTE SI!

Čas na poslání přihlášky máte do 15.3., první fotografii můžete poslat do 1.4.
Tvar přihlášky, kterou mi napíšete do komentáře je:

Jméno:
Blog:
E-mail:
Souhlasíš s pravidly?

Ceny budou určeny po uzavření přihlášek, má na ně tedy vliv počet účastníků. Pokud se přihlásí více jak pět lidí, cena za první místo bude věcná- pravděpodobně několik obrázků poslaných domů, či jiná maličkost (momentálně nemám nápad :D) :)

VŠECHNY FOTOGRAFIE V TOMTO ČLÁNKU JSOU MÉ, NEKOPÍROVAT!

Friia

12. února 2015 v 18:11 | Starli
Jméno: Friia
Svět: Hvězdná brána
Věk: relativní
Rasa: Neznámá, po smrti se stane Antikem
Rasy, které potkala: Asgardové, Noxové, Goauldi, Antikové, Furlingové a lidé
Živá forma: Dlouhé, světle modré vlasy s černýma zvířecíma ušima. Nejčastěji nosí modré nebo černé oblečení, na Noxu pak zelené.
Antická (povznesená) forma: Hnědé vlasy, často svázané do copu. Již nemá zvířecí uši, nosí bílé nebo modré oblečení.
Povaha: Přátelská, milá, odvážná, urážlivá, výbušná, chytrá.
Historie: Vznikla jako nepovedený Goauldský pokus o vytvoření lepšího hostitele smícháním DNA člověka a jistého zvířete (sama nikdy nepoznala, jaké bylo). Goauldové však chtěli spíše zvířecí vlastnosti, než vzhled, a tak zanechali Friiu na planetě osamocenou. Ta se však brzy naučila používat Hvězdnou bránu a vzhledem k tomu, že si nedokázala na samotu zvyknout, vydala se na první planetu, kterou našla na Goauldské kartuši. Shodou okolností to byla planeta zvaná Nox, jež byla obydlena mírumilovnými a velmi vyspělými lidmi. Brzy však zjistila, že ouška a modré vlasy nejsou jedinou věcí, která ji odlišovala od Noxů. (Vždycky toužila patřit k nějaké rase, nechtěla být od Noxů odlišná) Zůstal jí i zvířecí věk, jako výsledek nepovedeného pokusu stárla až příliš rychle (jí to připadalo normální.. samozřejmě :D). Když zemřela, stala se díky svému životu Antikem. Konečně mohla patřit k nějaké rase.

(c) Rasaiva