Second Opportunity - úvod

25. července 2014 v 20:16 | Starlight |  Second Opportunity
"Vše co se může stát, se také stane."

Starlight ztěžka vstala a protřela si oči. Vše bylo vpořádku, nepříjemné pocity opravdu pocházely jen z říše snů. Malátně se zvedla z postele a zamířila k umyvadlu. Chladnou vodou si protřela unavené oči a podívala do zrcadla na svůj odraz. Z něj se na ni nepříjemně mračila kobylka s rozcuchanou hřívou a kruhy pod očima. Starlight nevzrušeně rozsvítila svůj roh a zleva k ní přiletěl starý modrý hřeben, který okamžitě zabořila do své hřívy. Když byla s česáním hotová, sešla do přízemí nevelkého domku a zápatrala očima po příhrádkách s knihami. Po chvíli hledání vytáhla jednu z knih, která ležela ve spodní polici. Dlouze foukla a sledovala, jak se z povrchu tlusté knížky zvedají oblaka prachu. Při pohledu na červený obal knihy se usmála, v hlavě se jí totiž vynořilo hned několik příjemných vzpomínek. Pohladila knihu po obale a opět rozzářila roh. Tentokrát k ní přiletěla ošumělá kožená brašnička, do které kromě knihy uložila i pár jablek a malý zápisníček. Když si batůžek pořádně upevnila na záda, unaveně si povzdechla a plouživým krokem se vydala ke dvěřím. Otevřela je kouzlem, které jí očividně dělalo problémy, takže po jejím průchodu se dveře s hlasitým sténáním přibouchly. Starlight opět povzdechla, avšak nakonec se na její tvář opět dostal úsměv.
Po chvíli mírného klusu se jí konečně otevřel pohled na známou louku, která v těchto brzkých hodinách vypadala opravdu nádherně. Paprsky právě vycházejícího slunce v kombinaci s ranní rosou totiž vytvářely opravdu nádherné obrazce. Starlight se usadila pod jeden z malých dubů, rozevřela knihu a začala prudce listovat. Stránka, kterou hledala se totiž nacházela až úplně na konci knihy. Najednou její roh opět zhasnul a listování ustalo na stránce, která popisovala přemísťovací kouzlo. Kouzlení tuto šedou kobylku vždy neuvěřitelně trápilo, zvláště při tomto zaříkávadle se vždy stalo něco, co by se opravdu nedalo nazvat kontrolovatelným přemístěným. Starlight zavřela oči a všechny své myšlenky shromáždila tak, aby vytvořily obraz vedlejšího stromu. Roh se jí rozzářil modrou barvou a kobylka skutečně zmizela. Zhmotnila se opravdu u vedlejšího stromu, nestihla se však ani usmát, protože celé její tělo se otřáslo v bolestech. Kobylka naštvaně sykla, kouzlo se opět nevydařilo. Sice se opravdu zhmotnila u druhého doubku, ale místo aby se její kopýtka ocitla pevně na zemi, objevila se doslova na tenké větvi. Stromek to samozřejmě nevydržel, a tak se kobylka jako obvykle pořádně potloukla. Rozlámaná Starlight se namáhavě zvedla. Když se ujistila, že opravdu stojí všemi kopýtky na pevné zemi, opět soustředěně přivřela oči. Rozzářila roh a myšlenkami se opět ocitla u druhého stromu. Kopýtka se jí znovu oddělila od země, zbývalo tedy jen doufat. Zpočátku vše vycházelo podle plánu, avšak najednou se jí v hlavě ocitla myšlenka, která s přemisťovacím zaříkávadlem neměla nic společného. Kobylka se polekala, protože jí bylo hned jasné, že tohle nebude mít dobrý konec. Černota jí však před očima však probíhala stále stejně a přirozeně, jak to u kouzel tohoto typu bývá, ale přecejen nějak dlouho. U stromku přece již měla dávno být!
Když se konečně dotkla kopýtky pevné země, příšerně ji rozbolela hlava. Neměla tušení, jestli se jí tentokrát kouzlo povedlo. Nohy se jí podlomily pod váhou těla a kobylka spadla na zem. Okamžitě však vstala, protože hlína jí začala nepříjemně pálit na kůži. Donutila své unavené oči k činnosti a zaostřila na své okolí. Ústa jí poklesla při pohledu na škody, které její kouzlo způsobilo. Nacházala se přímo uprostřed geometricky přesného kruhu, ze kterého se stále ještě kouřilo. Její kniha i batůžek byly ožehnuté na popel, stejný osud potkal i oba stromy. Starlight hlastitě polkla, protože tohle nemusela být jedinná změna. V hlavě se jí objevilo hned několik nepříjemných myšlenek, které však zahnala odkazem na teorii relativity. Stále však nemohla zaplašit nepříjemné tušení, které jí našeptávalo, že dnešní utrpení ještě zdaleka není u konce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moony Moon Moony Moon | 25. července 2014 v 20:57 | Reagovat

jsem zvědavá, co se bude dít dál.. vypadá to dost zajímavě ^-^

2 Niky Niky | 26. července 2014 v 22:18 | Reagovat

:) Udivuje mě jak skvěle píšeš. Jsi prostě talent ! :) A vypadá to vážně hodně zajímavě. Úplně mě to navnadilo na další díl :). Už se nemůžu dočkat.

3 Eliška Poníková Eliška Poníková | Web | 27. července 2014 v 2:59 | Reagovat

Be honest, na to jak já nemám ráda podobné příběhy o ponících mě tenhle dost zaujal. Líbí se mi, jak si umíš vyhrát s dějem i prostředím a zajímavě to všechno popsat. Fakt skvělá povídka :) Moc se těším na pokračování! >^.^<

4 Debbie Debbie | Web | 27. července 2014 v 10:15 | Reagovat

Moc pěkný úvod.:3 Taktéž se těším na další část. A chudák Starli.:C

PS: Na blogu mám potvrzovací článek do Big Town Manehattan, prosím o potvrzení účasti.C:

5 Lea Lea | 28. července 2014 v 13:57 | Reagovat

Wow :o Vždy jsem se udivovala jak pises, ale tohle je ještě víc neva než vse ostatní! *o*
Jinak, na blogu má zápis Affs.. Pokud by sis přála zůstat, napiš, trva do konce prázdnin c:

6 Purpi Purpi | 30. července 2014 v 9:27 | Reagovat

Jak vidíš,máš tu hodně dobrých ohlasů.

I já se musím přidat,příběh mě velice zaujal,krásně popisuješ věci,ale to už víš. Jakožto dobrá kamarádka ti smekám klobouk a omlouvám se,že jsem tu nebyla. Dělám ti ale na narozky dáreček ;)

7 raffarty raffarty | Web | 18. června 2015 v 21:05 | Reagovat

půjčka bez zaslání 1kč ???

8 fer fer | Web | 7. září 2016 v 17:14 | Reagovat

online pujcka pred výplatou kaznějov :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama