Červenec 2014

Second Opportunity - úvod

25. července 2014 v 20:16 | Starlight |  Second Opportunity
"Vše co se může stát, se také stane."

Starlight ztěžka vstala a protřela si oči. Vše bylo vpořádku, nepříjemné pocity opravdu pocházely jen z říše snů. Malátně se zvedla z postele a zamířila k umyvadlu. Chladnou vodou si protřela unavené oči a podívala do zrcadla na svůj odraz. Z něj se na ni nepříjemně mračila kobylka s rozcuchanou hřívou a kruhy pod očima. Starlight nevzrušeně rozsvítila svůj roh a zleva k ní přiletěl starý modrý hřeben, který okamžitě zabořila do své hřívy. Když byla s česáním hotová, sešla do přízemí nevelkého domku a zápatrala očima po příhrádkách s knihami. Po chvíli hledání vytáhla jednu z knih, která ležela ve spodní polici. Dlouze foukla a sledovala, jak se z povrchu tlusté knížky zvedají oblaka prachu. Při pohledu na červený obal knihy se usmála, v hlavě se jí totiž vynořilo hned několik příjemných vzpomínek. Pohladila knihu po obale a opět rozzářila roh. Tentokrát k ní přiletěla ošumělá kožená brašnička, do které kromě knihy uložila i pár jablek a malý zápisníček. Když si batůžek pořádně upevnila na záda, unaveně si povzdechla a plouživým krokem se vydala ke dvěřím. Otevřela je kouzlem, které jí očividně dělalo problémy, takže po jejím průchodu se dveře s hlasitým sténáním přibouchly. Starlight opět povzdechla, avšak nakonec se na její tvář opět dostal úsměv.
Po chvíli mírného klusu se jí konečně otevřel pohled na známou louku, která v těchto brzkých hodinách vypadala opravdu nádherně. Paprsky právě vycházejícího slunce v kombinaci s ranní rosou totiž vytvářely opravdu nádherné obrazce. Starlight se usadila pod jeden z malých dubů, rozevřela knihu a začala prudce listovat. Stránka, kterou hledala se totiž nacházela až úplně na konci knihy. Najednou její roh opět zhasnul a listování ustalo na stránce, která popisovala přemísťovací kouzlo. Kouzlení tuto šedou kobylku vždy neuvěřitelně trápilo, zvláště při tomto zaříkávadle se vždy stalo něco, co by se opravdu nedalo nazvat kontrolovatelným přemístěným. Starlight zavřela oči a všechny své myšlenky shromáždila tak, aby vytvořily obraz vedlejšího stromu. Roh se jí rozzářil modrou barvou a kobylka skutečně zmizela. Zhmotnila se opravdu u vedlejšího stromu, nestihla se však ani usmát, protože celé její tělo se otřáslo v bolestech. Kobylka naštvaně sykla, kouzlo se opět nevydařilo. Sice se opravdu zhmotnila u druhého doubku, ale místo aby se její kopýtka ocitla pevně na zemi, objevila se doslova na tenké větvi. Stromek to samozřejmě nevydržel, a tak se kobylka jako obvykle pořádně potloukla. Rozlámaná Starlight se namáhavě zvedla. Když se ujistila, že opravdu stojí všemi kopýtky na pevné zemi, opět soustředěně přivřela oči. Rozzářila roh a myšlenkami se opět ocitla u druhého stromu. Kopýtka se jí znovu oddělila od země, zbývalo tedy jen doufat. Zpočátku vše vycházelo podle plánu, avšak najednou se jí v hlavě ocitla myšlenka, která s přemisťovacím zaříkávadlem neměla nic společného. Kobylka se polekala, protože jí bylo hned jasné, že tohle nebude mít dobrý konec. Černota jí však před očima však probíhala stále stejně a přirozeně, jak to u kouzel tohoto typu bývá, ale přecejen nějak dlouho. U stromku přece již měla dávno být!
Když se konečně dotkla kopýtky pevné země, příšerně ji rozbolela hlava. Neměla tušení, jestli se jí tentokrát kouzlo povedlo. Nohy se jí podlomily pod váhou těla a kobylka spadla na zem. Okamžitě však vstala, protože hlína jí začala nepříjemně pálit na kůži. Donutila své unavené oči k činnosti a zaostřila na své okolí. Ústa jí poklesla při pohledu na škody, které její kouzlo způsobilo. Nacházala se přímo uprostřed geometricky přesného kruhu, ze kterého se stále ještě kouřilo. Její kniha i batůžek byly ožehnuté na popel, stejný osud potkal i oba stromy. Starlight hlastitě polkla, protože tohle nemusela být jedinná změna. V hlavě se jí objevilo hned několik nepříjemných myšlenek, které však zahnala odkazem na teorii relativity. Stále však nemohla zaplašit nepříjemné tušení, které jí našeptávalo, že dnešní utrpení ještě zdaleka není u konce.

Narozeninový článek

24. července 2014 v 14:04 | Starlight |  Novinky
Ahojky! *ono to má narozeniny*
Na den svých narozenin jsem vám slíbila první díl nového příběhu Second Opportunity, jenže mi do psaní tohoto dílu něco vlezlo a tak se omlouvám za spoždění, příbeh vyjde v sobotu okolo poledne.

Když už má být tento článek narozeninový, tak aby alespoň nebyl celý pouze o mé maličkosti, musím sem vtáhnou i kreslení obrázků. Sleepy jsem už jeden narozeninový nakreslila, nyní kreslím obrázek pro Wonder a posílací obrázky pro Purpi, které také budou napodobeninou narozeninového dárku. Doufám, že alespoň první z dopisů do 28. července dojdou ;)

Také bych vám chtěla poděkovat za účast v projektu "Adoptuj si planetu", myslela jsem, že se některé planety ani do rukou nových majitelů nedostanou. O to více mě překvapilo, že by bylo planet potřeba ještě více. Nechám vás tedy rozebrat si i komety, trpasličí planety a asteroidy. Tato tělesa budou pouze pro ty, kteří si nestihly v prvním kole adoptovat planetu, či měsíc.

Také si většina z vás určitě všimla nového designu, který se na blogu objevil v neděli a pořádně nastaven byl až v pondělí. Samotná výroba desingu mi moc nezabrala, ale s vymýšlením a nastavováním to bylo těší. Vše dohromady mi pak zabralo asi čtyři hodiny čisté práce. Doufám tedy, že se alespoň trochu líbí :)

Někteří z vás již možná vědí, že v sobotu budu odjíždět na tábor. Vrátím se až za dva týdny, mezitím na tomto blogu bude pozastavení, protože nemám náladu přednastavovat nějaké články. Stejně by si je nikdo nepřečetl a už vůbec neokomentoval, takže to tu těch "dlouhých" čtrnáct dní přenechám svému osudu. A kam že to vlastně pojedu? Můj letošní skautský (ano, chodím do skautu :) ) tábor se bude nacházet v Beskydech (jak nečekané, každý rok táboříme v Beskydech :D).

To by bylo pro dnešní článek všechno. Nevím, proč jsem zvolila zrovna narozeninový titulek, nevím, co proč bych měla slavit to, že mé těla je zase o rok starší -.-
Navíc nemám jak okecávat toto téma, protože žádný dárek jsem nedostala. Jen srdečné přání od Windy, Revenge, Purple a dvou dalších kamarádek, jejihž jména by vám stejně nic neřekla. Ale i za toto moc děkuji! :)

Malý projekt- adoptuj si planetu

21. července 2014 v 13:21 | Starlight
Vítejte u jednoho z mých nejdivnějších nápadů. Jelikož však budu mít za pár dní narozeniny, řekla jsem si, že bych mohla dát něco vám :)

Tohle mě přestává bavit

18. července 2014 v 18:46 | Starlight |  Ostatní
Už delší dobou si všímám jistého problému, který se bohužel nevyskytuje jen na mém blogu. Dlouhou dobu jsem to tolerovala, ale nyní pomyslný hrnec trpělivosti přetekl. A o čem to tu vlastně kecám? O tom, že si téměř nikdo nečte mé články celé -.- Všimla jsem si toho i u Stell, protože její články jsou delší a to některým z vás zřejmě vadí.
Zajímalo by mě tedy, proč si nečtete mé články. Vím, že nejsou nějaké zvláštní, ani umělecky pojaté, ale i tak by mohly stát za přečtení. Navíc si ani nemyslím si, že by byly nějak extrémě dlouhé, navíc se snažím psát je tak, aby byly alespoň trošku zábavné. Takže, prosím, alespoň teď buďte upřímní, proč se vám mé články nelíbí? Ráda bych to zlepšila.. Nebo mám jít do kytek úplně? Protože takhle to nemá cenu, nevidím žádný důvod, psát články pro dva lidi, když bych mohla dělat něco užitečnějšího. Klidně bych teď mohla dost dobře skončit, smazat blog a už se tu nikdy neukázat. Protože tohle opravdu začíná postrádat jakýkoliv smysl, snažím se, ale téměř nic z toho nemám. Ne, že bych si od blogování slibovala něco více.. jen bych chtěla alespoň několik věrných čtenářů.

Proč si to myslím?
Stačí si pořádně přečíst článek, následně pak prohlédnout i některé komenráře. Vezmeme si jako příklad článek se spoilerem k příběhu. Před samotnou ukázkou jsem věnovala celý odstavec tomu, jak bych byla vděčná za další přihlášky do příběhu, dokonce jsem pár slov i zvíraznila. A co to vidím v komentářích? Nejmenovaná osoba mi napsala (cituji): "Škoda, že jsem se nestihla přihlásit.." -.-
Nebo u předešlého článku s obrázky, před který jsem napsala důložité informace ohledně chodu blogu. Nyní můžete hádat, co bylo ve většině komentářů.. "Krásné obrázky".
Tímto nechci říct, že jsou všichni stejní, vždycky se najde pár hodných človíčků, kterým se mé články líbí, nebo i přes jejich příšernost je dočtou do konce, ale stále tu zůstává drtivá větši těch, kteří sáhodlouhý článek dokáží odbít jednou větou.
Ale ještě více by mě zajímalo, proč to děláte? Proč někteří z vás komentují, když si nedočtou celý článek? Ne, popularitu si tím opravdu nezískte. I když na mém blogu funguje systém "komentář za komentář", na váš blog zřejmě nezajdu, spíše se dostanete na můj pomyslný blacklist. A ne, mě tím opravdu nikdo nepoteší, spíše naopak. Neuvěřitelně to mrzí, protože člověku pak v hlavě vyvstávají prapodivné myšlenky -.-
Raději tedy nekomentujte, protože tímto urazíte majitelku blogu a ještě k tomu si utrhnete ostudu ;)

Také bych se ještě chtěla zeptat vás, jaký to má smysl? Vlastně ani nevím, proč se snažím s tímto článkem a pracně vymýšlím slova, když si většina přečtě pořádně jen první odstavec a navrší vše komentářem: " Souhlasím s tebou, máš naprostou pravdu..". Tohle od vás opravdu nechci, já chci vlastní názor, vyjádřete se, prosím! Nepotřebuji kladné názory, však o tomto tohle všecho je! Poučit se ze svých chyb a příště je nedělat. Při psaní těchto vět se mi do hlavy dostává myšlenka, kterou jsem pochytila z mého oblíbeného seriálu, cituji: "Kdybys poznal, že světlo svíčky je oheň, bylo by již maso dávno uvařené". Tímto chci říct, že nikdo neví nic hned. Kdyby malé děti věděli, že oheň pálí, pak by do něj nestrkali prstíky. Když to pak udělají, poučí se z bolesti a více se ohně již nedotknou...

Nazávěr bych vám chtěla říct ještě jednu malou věc; já si vaše články vždy četla celé. Mohu vám slíbit čestné skautské, což je od mé maličkosti ten nejvěrnější slib, kterého se můžete dočkat.. Opravdu, i když se to tak mnohdy nezdá, vždy jsem vám s radostí naslouchala ;)

Také jsem článkem nechtěla nikoho urazit, jen prosím o chvíli zamyšlení nad tématem které se vám pokouším mojí omezenou češtinou sdělit.

Alo což, já patřím stejně do kytek..


P.S. Applejack se stává mým pomale nejoblíbenějším poníkem :D


Nejnovější obrázky

16. července 2014 v 20:57 | Starlight |  Obrázky
Ahojky!
K obrázkům přidávám i kratší informace:
1) Zřejmě budu brzy potřebovat nový design, ještě nevím, jestli si jej udělám sama, nebo si objednám od jiné osoby.
2) První díl SO můžete na blogu čekat 24.7., je to den mých narozenin, alespoň tedy budu rozdávat já vám. Kdyby někoho zajímalo to, co k narozeninám dostanu já, bude to zřejmě nový mobil.
3) Napsala jsem nový článek na blog A6, je mi moc líto, že už tam nikdo nechodí, tak jsem se pokusila tento blog trochu oživit. Doufám, že si to alespoň někdo přečte.
Tak tedy, nebudu již více kecat..

Oblíbení poníci podle Starlight

14. července 2014 v 15:17 | Starlight
V menu mám na můj názor až moc stampek, a tak jsem si na své oblíbené poníky ze seriálu vytvořila vlastní článek.


Spoiler - Second Opportunity

7. července 2014 v 15:42 | Starlight |  Second Opportunity
Konečně jsem si na vás také našla špetku času.
Začala jsem pořádně promýšlet děj novely, moc ráda bych z ní udělala větší projektík. Na její napsání si však budete muset ještě chvíli počkat, přecejen mi to dává zabrat.

Co se přihlášek týká, možnost účasti v ději SO je stále otevřená, potřebuji v ní totiž každé kopýtko či packu. I ty, které Starlight nikdy nepotkala, alespoň bude větší sranda. Také bych byla moc vděčná, kdyby svou účast podepsala i celá A6..
Což znamená, že reklamou nepohrdnu! :D

Nenapsala jsem vám ani pořádný děj, že? Abych to tedy napravila, zveřejním v totmto článku větší spoiler, konkrétně část první kapitoly:

Poloviční pozastavení

1. července 2014 v 11:15 | Starlight |  Novinky
Takže, dnes opravdu rychle.
Sice jsem vám přislíbila zvýšenou aktivitu, ale stejně si na ni budete muset ještě pár dní počkat. Jsem totiž u prarodičů, kde na počítač obvykle nemám čas. Navíc dědeček do toho svého nachytal virus, takže mi nejde ani pořádně spustit -.- Tím neříkám, že tady ten týden nebudu vůbec. Občas se objevím, okomentuji nějaký článek, odpovím na otázku.. však to znáte. Na Skype mě však nehledejte! Občas se sice objeví u mého profilu ikona "online", ale předem upozorňuji, že když mi napíšete, přečte si to můj otec, který na počítači toho dne zřejmě bude.
____________________________

Aby tento článek nebyl zase tak krátký, tak vám sdělím ještě jednu novinku:
Starlight konečně napíše nějakou pořádnou novelu! Už ji mám celou vymyšlenou, takže na blog můžu rovnou hodit přihlášky. Potřebovala bych tam co nejvíce poníků, jak z blogu, tak z oficiálního seriálu. Také bych byla ráda, kdyby se příhlásili poníci, kteří jsou Starlight nějak blízcí, například Purple Wish, jako její nejlepší kamarádka,.. ale nechám to na vašem uvážení, nemůžu vás do ničeho nutit..
A o čem to tedy bude? Doufám, že máte rádi překvapení. Kdybych vám celý děj vyzvonila, už by to nebyloto pravé..
Nyní tedy k přihlášce. Do komentáře pod tento článek mi prosím napište celé jméno vaší posatavy, stručně popište její povahu a přiložte obrázek.
Doufám, že se vás přihlásí hodně!
__________________________

Kdo ještě neměl čas přihodit svůj komentář k minulému článku, prosím, aby to ještě udělal :)
__________________________

Toť vše, Starlight přeje hezký a smutný den!

(c) Starlight