Únor 2014

Vyplňtě dotazník, prosím

28. února 2014 v 22:54 | Starlight

Ach, ano.. už jsem tu zase nebyla. Nějak poslední dobou nemám náladu, navíc nemám ani co psát. Napadl mě dotazník, ten by se celkem hodil, protože už delší dobu chci vědět co si o mě myslíte. Vyplnění tohoto dotázníku je anonymní, já se nedozvým kdo to vyplnil. Takže prosím vyplňujte upřímě, pomůže mi to a budu za to moc ráda.

-DOTAZNÍK-


100 otázek na vaši postavu, aneb když Starlight nic nenapadá

26. února 2014 v 18:45 | Starlight |  Starlight
Rozhodla jsem se udělat také 100 otázek na moji Starlight, porotže nemám moc nápadů na články. Heh, kdybyste tady něco rádi uviděli, budu ráda když napíšete:)

1. Jaké je celé jméno tvé postavy?
Starlight Blue
2. Kde a kdy se narodila? Kolik je jí nyní let?
Narodila se v horské vesničce poblíž Canterlotu. Narodila se 24.7. a nyní jí je 19,5 let.
3. Kdo jsou/byli její rodiče?
a) Jména: matka: Samatha (Blue), otec: Liberty
b) Povolání: otec byl opravář různé techniky, matka zdravotní sestra
c) Povahy: Otec byl vtipný, snažil se Starli vždy rozesmát a měl s ní hodně společnách zájmů. Matka byla přímím opakem Starli a ona ji neměla moc ráda, ale vždy si k ní nějak našla cestu.
4. Má tvá postava nějaké sourozence? Jak se mají/měli rádi?
Ne, nemá.
5. Je postava v manželství, nebo má partnera? Pokud ano, popiš
Její snoubenec je White Spell, více v jeho profile O.o
6. Jaké je její povolání?
Pilotka u Equestrian Airways
a) Je bezpečné? Není moc bezpečné.
b) Má ho rád/a? Miluje ho.
c) Jak dlouho ho dělá? od 18
7. Napiš fyzický popis tvé postavy:
a) výška: o něci vyšší než normální poník
b) váha: je poměrně lehká, moc nejí
c) rasa: jednorožec
d) barva očí: světle modré
e) barva vlasů: černá s modrými pruhy
f) styl oblékání: téměř nic si neobléká, občas plášť něbo modro-bílé šaty
g) rozlišovací znaky (tetování, jizvy, mateřská znaménka apod): nemá
h) barva kůže: šedá
ch) tvar obličeje: jako normální poník
i) tvar nosu: normální
j) tvar úst: jemně se usmívá
k) postoj: plachý?:D
8. Z jaké země pochází? Do které společenské vrstvy patří?
Nemá kam patřit. Pochází z Equestrie.
9. Má postava nějaké alergie, nemoci nebo jiné fyzické nedostatky?
Není moc dobrá ve sportech ani v jiných fyzických věcech.
10. Je postava pravák nebo levák? píše ústy
11. Jaký je její hlas? Jakým mluví jazykem? Má nějaký přízvuk, akcent?
Nemá, mluví jako normální pony. Ale když je pilotka, umí celkem hodně jazyků aby se uměla domluvit.
12. Jaká slova/fráze nejčastěji používá? Můj ty smutku!
13. Co nejčastěji nosí po kapsách? něco z přírody
14. Má postava nějaké…
a) manýry? ne
b) otravné zvyky?
občas se zasní a nevnímá okolí
d) zlozvyky?
myslím že ne
e) spací návyky?
nespí moc ráda
f) stravovací návyky?
má ráda to, co má rád každý poník, ale moc toho nesní
Od Ady:)

Povídka do soutěže pro Stellu

22. února 2014 v 19:02 | Starlight
Starlight otevřela oči. Bylo brzy ráno a ona chtěla nachystat Whitovi překvapení. Potichu vstala, ale nemusela se snažit, Whita by neprobudilo ani nadzvukové letadlo. Starlight rozmrzele sešla ze schodů a podívala se na kalendář. "Svatý Valentýn, White určitě zapomněl.." řekla si smutně pro sebe a tiše odklopýtala do koupelny. Před zrcadlem si pomalu česala hřívu, měla dost času. Až moc dobře znala spánek svého přítele. Při slově spánek Starlight pomyslela na Danniela, jak moc je po svém otci. "Líný a tvrdohlaví, krásná dvojka" zívla si. Uslyšela za sebou malé tiché krůčky blížícího se poníka. Rychle a nedůvěřivě se otočila, ale byla to jen její malá dcerka Lilly, která natahovala ručičky vzhůru k mamince. Starlight ji jemně pohladila a pověděla ji pár milých slov. "Ty jsi zase celá po mě, spánek nemáš ráda" usmála se na Lilly, která zaujala své obvyklé místo u koberečku s hračkami. Lilly si ráda přivstala, aby se o ně nemusela hádat se svým starším bráškou. "Je mi líto, dnes bude snídaně později než obvykle, ale musím potěšit tvého otce" řekla Lilly s chladným úsměvem ve tváři, nedokázala se na ni smát, i když ji tak milovala. Zamířila k šatníku a hodila si na záda malý batůžek, který ráda používala při svých výpravách do lesa.
S východem slunce konečně vyrazila z domu. Má minimálně tři hodiny času, její přítel bude klidně oddechovat ještě dlouho. Vydala se směrem k Everfree, na její oblíbené louce rostou krásné květiny. White má rád pomněnky, protože mají barvu Starlightiných očí, ale ona je nerada trhá. Nechce ničit tak malou a nevinnou krásu, to drobounké štístko schovávající se v trávě. Na louce však rostou i jiné květiny, kromě drobných kvítků se tu dají najít i plané růže, kopretiny, sedmikrásky a nejkrásnější, ač velice jedovatá konvalinka. Na Valentýna je ale zima, na louce najde jedině fialky nebo seschlé listí. Starlight přišla pro něco jiného. Cestu do lesa podniká pro jedinou věc, která by v pusté zimě mohla Whita potěšit. Její přítel miluje přírodu, proto mu Starlight chce dát cokoliv, co najde. Ví, že mu tento obyčejný dárek udělá velikou radost, White nemá rád zimu, navíc nikdy nevěří na náhody. Každá věc pro něho bude mít svůj skrytý význam, který si může domyslet jedině on. To bude dobrý dárek pro tak neobyčejného hřebce, kterého má Starlight tak moc ráda.
Přidala do kroku. Neměla cesty do Everfree moc ráda. I když tento les považuje za svůj domov její nejlepší kamarádka, ona z něho má stále respekt a svým způsobem i trochu strach. Není to nejlepší místo na procházky nebo výpravy, a už vůbec ne na shánění Valentýnských dárečků. Starlight stále zrychlovala, už téměř běžela když konečně dorazila na louku. Zvolnila krok a pozorně se dívala pod kopýtka. Zahlédla malou šišku a okamžitě ji kouzlem sebrala a pozorně si ji prohlédla. Byla obyčejná, ale na zimní období zajímavě krásná. "Ta se mu bude líbit, dokonce i mě připomíná provoněné léto" zaradovala se nad svým malým nálezem a na chvíli přivřela oči. Poddala se proudu vzpomínek a snů na teplé letní noci, krásné pomněnky a vlahý letní déšť. Ze sna ji probral jemný poryv studeného zimního větru. Starlight si vzpomněla kde je, tady nemohla mít na tak dlouhou dobu zavřené oči, musela pořád dávat pozor na svoje okolí a být vždy připravena utéct, nebo se přemístit.
Po hodině hledání našla pět krásných věcí, které zaručeně jejího přítele potěší; kamínek ve tvaru srdce, krásný lesklý pařízek, bílou šnečí ulitu, již zmíněnou hnědou šišku a jednu z prvních jarních kytek; krásný bílý devětsil. Starlight byla s úlovky nadmíru spokojena a raději se odebrala k odchodu. Nechtěla pokazit překvapení, musí se vrátit ještě dřív, než se White a jeho pomocník Danny vzbudí. Opět se dala do běhu, když nebyla v bezpečí otevřené louky, musela být opatrná. Nechtěla v Everfree zůstat moc dlouho, takže se raději přemístila. Většinou se jí to nepovede, ale tentokrát se Starlight úspěšně objevila před svým domem. Oddechla si, když uslyšela Whitovo hlasité chrápání- stihla všechno v čas. Odložila si na stůl hnědý kožený baťůžek a zamířila si to přímo k neposedné dcerce. Za ty dvě hodiny, co byla pryč stačila převrátit celou kuchyni vzhůru nohama. Kvůli ní se Starlight musela naučit pro ni dost složité uklízecí kouzlo. Zabralo jí asi pět minut, než nepořádek poklidila. Na výpady své dcerky byla už zvyklá. Když si Lilly hrála, nestály jí v cestě ani dveře, talíře, či dokonce klec černého králíčka Jessie. Jessie.. vzpomněla si Starlight a zamířila ke kleci malého hlodavce. Jess si spokojeně pochrupovala seno a prohlížela si šedou klisničku svýma hnědýma očima. Starli jí pohladila a řekla jí pár konejšivých slov, ale Jessie to bylo vcelku jedno. Svoji majitelku pouze očichala, jestli si pro ni něco nepřinesla. Ne, dnes pro ni Starlight nic neměla.
"Zlato, už jsem vzhůru!" ozvalo se náhle ze schodů. Starlight kvapem poklidila batůžek zpět do šatníku a pozdravila Whita jemným úsměvem. "Jak se vyspal?" řekla ledabyle a změřila si ho vyčítavým pohledem. "Ach, dobře" zasměje se na ni. "Zato ty ses vyspat nemohla, vždyť vstáváš dřív než já!" obvinil ji White s jistotou, že on je hotové ranní ptáče. "Hele, White... to, že někdy vstává dřív neznamená, že se pořádně nevyspal" zasmála se na něho. Všechno nasvědčovalo tomu, že dnes bude normální den. Starlight už přestala doufat, že si její přítel vzpomněl na Valentýna.
Ve stejném duchu uplynul i celý den, White se vůbec nezmínil o ničem, co by ho mohlo prozradit. Konečně byl i čas večeře a Starlight se chystala dát Whitovi své dárky. Opatrně zašla do šatníku a vytáhla pytlíček s lesními poklady. White seděl na křesle a četl dnešní noviny. Starlight mu zaťukala na hlavu. Její přítel se okamžitě otočil a prohlédl si svou drahou přítelkyni překvapeným pohledem. Starlight se zasmála a zamávala mu před očima bílým látkovým pytlíkem. "Šťastného Valentýna!" vykřikla a zazubila se na něj. Svůj smutek si v tuhle chvíli chtěla nechat pro sebe, nechtěla mu pokazit tento den, i když si na ní téměř určitě nevzpomněl. White se široce usmál a s nadšením si prohlédl všechny dárky. "Wow..díky..jsou úžasné!". Jeho pozornost se zastavila obzvlášť nad stříbřitým kamínkem, který svým neobyčejným tvarem připomínal srdce. "Vím, že si myslíš, že jsem zapomněl...." začal White větu usměvným tónem. Ve Starlight hrklo. Že by si přece jen její drahý White vzpomněl? ".. a máš pravdu, dárek pro tebe nemám" svěsil smutně ouška. Věděla to, ale její smutek se ještě prohloubil. Nečekala, že by jí to někdy přiznal, protože on byl typ poníka, který se nikdy nevzdává. "Ale něco pro tebe stejně mám!" vyhrkl White při pohledu na Starlightin smutek a chytl jí za kopýtko. Se Starlight se zatočil svět. Doslova. White ji unášel v proudu barev a světel. Když přemístění dokončil, byli oba na jejím oblíbeném místě na kraji Everfree forest. Ze skalního převisu byl vidět krásný západ slunce, který ozařoval do oranžova mraky a zbytky zimního sněhu. Celé nebe vypadalo, jako kdyby hořelo velkou láskou a půda se pod kopýtky příjemně bořila. White si před ni pokleknul a s úsměvem pravil: " Vím, že asi nejsem ten typ poníka se kterým bys chtěla strávit zbytek života, ale stejně se tě zeptám. Vezmeš si mě?" Překvapená Starlight stačila jen prkeně přikývnout. O takovém Valentýnu se jí ani nesnilo. White kouzlem vytvořil pomněnku a jemně ji omotal své družce kolem kopýtka. " "Krásnější prstýnek jsem nikdy neviděla, miluji tě, White" usmála se na něj Starlight. Objala ho. Přála si, aby to objetí nemělo konce. Byl to jeden z mála zimních večerů, kdy byla Starlight opravdu šťastná.

Jak se kreslí Starlight Twinkle

20. února 2014 v 18:48 | Starlight
Také znáte ten pocit, když máte s někým ART TRADE a totálně neznáte OC postavu, kterou máte nakreslit? Já ano, a proto vám chci objasnit to, jakou anatomii má Statlight :)

Oči

Starlight má světle modré oči (má je po mě, také mám takové), jejich tvar jsem se vybrala z návrhů od Stelly při tvoření EoD epozod:Výška

Je o něco vyšší než normální poníci. Je také o něco hubenější, ale rozdíl není moc veliký. Heh, možná to tak mojí všichni, ale já si své OC dělám podle sebe. Jsem vysoký vychrtlík, chjo.. Vypadám hrůzně, tak nechť je stejně hrůzné i mé OC.

Tvar hřívy

Starlight má kratší a jemně kudrnatou hřívu, kterou vždycky nosí rozpuštěnou. Má černou barvu, do které se prolínají tři světle-modré proužky. Tady ale pomohou hlavně obrázky:)
(by Mico)

Odstíny

Kromě odstínů také menší shrnutí všeho, co jsem se vám v celém tomto článku pokoušela sdělit.


Tenhle článek byl hlavně "obrázkový", tak snad vám to nevadilo. Na příběhy nemám tu pravou náladu ani čas, takže se omlouvám.
Starlight

Starli se snaží kreslit

18. února 2014 v 19:55 | Starlight |  Obrázky
Ehm, nebudu komentovat.. jen se prostě.. podívejte:D
Jsou tu konečně narozeninové obrázky pro Ziberlee a Niky, tak snad se budou líbit. Ostatní obrázky jsou Whita a Starlight.Graphic

16. února 2014 v 18:37 | Starlight

MALÁ GRAFIKADESIGNY
uzavřeno

--objednávka--

--hotové designy--


OC pro Stellu do soutěže: Little Firestorm

15. února 2014 v 21:56 | Starlight
Jméno: Little Firestorm
Věk: 7 let
Karma: dobrá
Nejlepší kamarádka: Lillia
Má ráda: legraci, přírodu, zvířata, své přátele
Nemá ráda: poníky, kteří ubližují zvířatům
Vzhled: oranžová klisnička s tmavou hřívou a culíky, zlatavé oči
Speciální talent: hledá
Více o ní: Většinu času tráví se svou kamarádkou v lese (ne v Everfree..). Je dobrá ve škole, ale jinak všeobecně nešikovná. Nedělá si moc starostí s tím, že ještě nemá své znaménko. Je jí celkem jedno, prý jsou v životě i jiné věci..

Historie: Narodila se v Canterlotě, kde žije se svou rodinou do dnes. Mají malý dům na okraji města, takže kolem sebe mají i kousek zmíněného lesa. Má starší sestru(14) a mladšího brášky (3). Oba je má celkem ráda, ale se sestřičkou se občas pohádá. To si pak okamžitě jde stěžovat mamince:D
V jejím životě se nestalo tolik zajímavých věcí, proto její historie je celkem o ničem.Únorové info:D

13. února 2014 v 21:03 | Starlight |  Novinky
Starlight zmožená školou si opět našla čas napsat.
Mám hroznou náladu, zadržuji v sobě hodně vzteku. Štve mě jedna učitelka ve škole, která si ně mě zasedla a dělá mi z češtiny peklo:/ Nejraději bych jí přerazila přes hlavu školní slovník pravopisu..
Ale to tedy teď ne, stejně vás to nezajímá. V tomto článku se chci věnovat aktivitám, které pro tento blog plánuji.
Zároveň se také omlouvám, že jsem tu poslední dobou vůbec nebyla, ale ve škole bylo hrůzné písemkové období. Začínám jsem blouznit ze zeměpisu, protože mi dal opravdu hodně zabrat. Na zítřek jsem se musela naučit němčinu, také strašná práce, heh-.-
**
Příští týden budou v našem kraji jarní prázdniny, takže tady také moc nebudu. Pro tento blog v následujícím týdnu neplánuji téměř žádnou aktivitu, takže zřejmě pozastavím. Možná se tu občas objevím, ale budu muset uspokojit tu milou paní, která nás učí češtinu. Navíc pojedu k babičce. Nom, možná se tu objevím příští polovinu týdne, ale nic neslibuji;)

**
Také mám už dávno hotové obrázky k narozeninám pro Ziberlee a Niky. Snad nevadí, že budou pozdě.. ještě nemám nastavený program od Canonu na nahrávání fotek, takže nemám jak je dostat do počítače.

**
Jasps.. také mám ještě jednu změnu ohledně Starlight.
Zvolila jsem pro ni nový sestřih, aby neměla tak dlouhou hřívu jako každý. Hlavně kvůli filmu, nom.
Už jsem jí s jejím novým stylem hřívy nakreslila několik obrázků;) A jak to vlastně vzniklo? Nový styl její hřívy se nejdřív objevil na jednom obrázku od Mico tak, že jednou trošku "popletla" její hřívu. Začalo se mi to líbit (ach já kopírák..snad nevadí, Mico.. :D), ale trošku jsem to ještě poupravila. Budu ráda, když mi Starli s novou hřívou nakreslíte, nemám moc obrázků s ní.
Její hříva je kratší- takové mikádko.. není také tak hustá, to samé ocas.
Líbí?:)


Ask me- odpovědi 1

11. února 2014 v 20:28 | Starlight |  Ask me
1 Niky Niky | Sobota v 7:14 | Reagovat
Máš ráda pánvičky

Na můj vkus moc železné -.-


2 Charly Charly | Web | Sobota v 15:30 | Reagovat
Máš ráda muffiny:3

Muffiny mám opravdu ráda.


3 Caroline Caroline | Web | Sobota v 15:44 | Reagovat
si někdy šílená jako pinkie ???

Bývala jsem, ale poslední dobou... Nemám důvod se tak přehnaně radovat.


4 Mico Grey Mico Grey | Sobota v 20:46 | Reagovat
Ktoré ročné obdobie máš najradšej?

Začátek jara, když se obnovuje příroda. Všude je pak cítit energie lesa, louky a vlhkost roztávajícího sněhu. Rozkvétají první květiny..


5 Jarda The Irenka's Hater Jarda The Irenka's Hater | Web | Sobota v 21:58 | Reagovat
Proč mají všichni na blogu ask? (To neni a otázka xD)
Nom otázečka: chceš se mnou vládnout banánům? C':

Je to zábavné a originální
Kd by něchtěl ovádnout měkké ovoce? C:


6 anonym :D anonym :D | Neděle v 7:09 | Reagovat
kdo je tvá nej kamarádka? :D

Purplíček zlatíček, samozřejmě:D
7 Revi Revi | Web | Neděle v 8:55 | Reagovat
Máš rada radiátory?

Stejně jako pánvička, jsou moc železné, nechutnají mi. Ale příjemně hřejou :)